Beluuga-bestri ristand on oma geenide poolest 75% beluuga ning 25% sterlet. Tuuralisi ristatakse omavahel, et mõlema liigi head omadused ühendada ning teised omadused välja juurida. Beluuga-bestri ristandi puhul on saavutatud beluuga kiire kasv ning sterleti varasem suguküpsus. Välja juuritud sterleti kehvem kaaviari kvaliteet ning beluuga kannibalistlikud omadused.
Välimuselt on beluuga-bester suure pea ja tugeva kehaga ning tema keha katavad suured ning üpris teravad heledad kilbised.
Kuna beluuga-bestri ristand on suure suu ja kiire kasvuga, siis on ta oma olemuselt natuke ka röövtoiduline, süües lisaks tavapärasele põhjaelustikule ka ettejuhtuvaid kalamaime. Hübriid harjub kergesti ka kunstlike söötadega.
Ristand ei ole veetemperatuuri suhtes eriti valiv, mistõttu sobib ta hästi kodutiiki.
Beluuga-bestri ristand võib kasvada kuni 2 meetri pikkuseks ning kaaluda kuni 30 kilogrammi. Isaste suguküpsus saabub 3-4-aastaselt, emastel aga 6-8-aastaselt. Besteri emased kaaluvad 12 – 18 kilogrammi ja ja suudavad toota 2-3 kg musta kalamarja.
Millised ohud? Saarmas.
Aereerimine. Talvel soovitame tiiki aereerida, et vältida hapnikupuudust ja tagada kalade ellujäämine. Aereerimine aitab eemaldada kahjulikke gaase (metaani ja vesiniksulfiidi) ning takistab anaeroobse keskkonna teket jää all, mis võib kahjustada kalade tervist.