Löwenruh’ pargi tiiki hoiavad korras nüüd ka kalad

Täisartikkel: tallinn.ee

14. mai ennelõunal lasti Kristiine linnaosavalitsuse tellimusel Löwenruh’ pargis asuva tiigi vette uued kalad. Tartumaa kalakasvandusest pärit valgeamuurid ja kuldsäinad hakkavad tulevikus vett taimedest puhastama ja hoidma tiiki korras, samuti pakuvad külastajatele silmailu.


Kristiine linnaosa vanema Jaanuse Riibe sõnul sai nüüd Löwenruh’ pargi looduslik mitmekesisus taas täiendust „Loeme seda algatust ka veel üheks kingituseks linlastele homse Tallinna päeva puhul. Täna lasime tiiki uued kalad, mis hakkavad seal elama, ühtlasi hoiavad ka veekogu taimestikku kontrolli all ja puhastavad seal asuvat vett. Edaspidi kaunistavad meie armastatud Löwenruh’ pargi tiiki lisaks veelindudele ka ilusad kalad,“ selgitas Riibe.  

Ajalooliselt asusid praeguse Löwenruh’ pargi territooriumil XIX sajandil just kalakasvatuse tiigid, nii et tegemist on traditsiooni taastamisega.

„Eelmisel aastal puhastasime tiiki mudast, sealt eemaldati mitu kümmend tonni setteid ning vesi on nüüd palju puhtam. Märkasime, et peale seda suurenes Löwenruh’ pargis pesitsevate vee- ja teiste lindude liikide arv. Kalade vettelaskmisega lisame aga sellele populaarsele kohale veel väärtust ja mitmekesisust,“ lisas Riibe.

Löwenruh’ pargi tiiki hoiavad korras nüüd ka kalad