Angerjas (Anguilla anguilla) on erilise “maduja” välimusega kalaliik, kes suudab elada ka kodutiikides.
Angerjas toitub põhiliselt põhjaloomastikust ja väiksematest kaladest. Tihti asustatakse angerjaid kodutiikidesse, et kontrollida teiste kalaliikide populatsiooni (näiteks kogre). Kuna angerja väike suu võimaldab neil süüa teiste kalade poegi, ei kujuta röövkala ohtu suurematele kaladele (näiteks mitmeaastasele valgeamuurile).
Angerjad eelistavad mudase põhjaga soojaveelist veekogu. Soe veetemperatuur (20+ ºC) on angerja toitumisele ja kasvamisele väga oluline. Alla 8 ºC vees lõpetab angerjas toitumise, langedes põhja nn “taliuinakusse”.
Angerjad ei ole kiire kasvuga kalad. Eesti looduslikes veekogudes on aastavanune angerjas keskmiselt 15 – 16 cm pikk ning kaalub 4 – 6 grammi, kolmeaastased aga 35 – 40 cm ja 70 – 85 grammi. Alles kümneaastaselt saavutavad angerjad kilose kehamassi ja on selleks ajaks juba 70 – 80 cm pikad.
Tiikides angerjad paljuneda ei suuda.
Ohud. Tasub ettevaatlik olla tiigi ülevoolude ning väljavooludega, sest angerjad võivad sealt otsida endale väljapääsu. Selle vältimiseks on soovitatav väljavoolud katta võrguga, kust angerjad läbi ei pääseks.